Cestou duhy

Cestou duhy

Všichni si zavřete oči a zaujměte relaxační polohu. Pomalu a zvolna dýchejte, soustřeďte se na svůj dech. Cítíte, jak se zbavujete pocitu bolesti, strachu a úzkosti, uvolňuje se každá buňka vašeho těla. Tělo je lehoučké a vláčné jako vosk tající svíčky. Mysl je klidná a tichá.

Vydáme se po duhovém mostě, budeme postupně procházet sedmi barvami:

První barva, která se před námi objevuje, je červená. Cítíme, jak nám dodává odvahu a sílu, abychom v životě zvládli všechny překážky, které před námi stojí….

Další barva, která se objevuje, je oranžová, která ovlivňuje naše emoce a touhy….

Po ní přichází žlutá, ta působí na naše myšlení, vnímejte její vibrace…

Najednou vše zaplavuje barva zelená. Je to barva přírody, léčení a znovuzrození…

Pak nás obklopuje barva modrá. V naší duši se objevuje klid a mír, v našem srdci láska…

Další barva, která nám přichází vstříc, je fialová - symbol spirituality a našeho spojení s duchovním světem…

Jako poslední se objevuje růžová. Barva bezpodmínečné lásky a harmonie…

Přešli jsme duhový most a jdeme po cestě. Je posypaná jemným pískem. Modré nebe nad hlavou, plují oblaka a zlaté slunce, jež nás šimrá svými paprsky. Před námi se objevuje nádherná krajina. Je to krajina naší duše, společná nám všem. Jenom dveře do ní otevíráme každý sám. Každý den je rozloučením a zrozením zároveň. Louka se koupe v záři slunečních paprsků a je krásná - jen tak pro sebe. V kapičkách rosy září všechny barvy duhy. Ve větvích stromů zpívají ptáci. Vánek houpe lehoučkou krajkou pavučiny. Na barevné květy usedají včely a čmeláci. Nad tím vším svítí slunce a svými paprsky hladí kraj. Je to zázračný svět louky. Každým rokem se zde probouzí nové jaro a začíná velká slavnost. Každou chvíli do našeho srdce vstupuje láska. Kolik má barev, tónů a vůní? Je zlatým klíčem, který odemyká všechna srdce.

Necháme se unášet krásou kolem nás. Dotýkáme se květin, vychutnáváme jejich vůni. Vnímáme jejich barvy, krásu a jedinečnost…. Nasloucháme zpěvu ptáků…. Povídají si tu kameny, zrnka písku i oblaka…. Duha padá za obzor a kolem ní se objevuje zlatá záře.

Přichází doba rozloučení a návratu. Posledním pohledem hladíme všechno, s čím jsme se tady potkali. Vracíme se pomalu zpátky‘ k duhovému mostu a před námi se objevuje všech sedm barev duhy, ale v opačném pořadí.
Zaplavuje nás růžová, pak fialová, modrá, zelená, žlutá, oranžová a červená…

Vracíme se do přítomnosti, jsme tady a teď. S pocitem absolutního bezpečí, s klidem a mírem ve svém srdci. Jsme posíleni a osvěženi. Máme sílu v životě zvládnout všechny překážky, které před námi stojí. Víme, že kdykoliv budeme potřebovat, můžeme se vydat po duhovém mostě, který spojuje nebe se zemí, do krajiny naší duše. Tam najdeme všechno, co v životě potřebujeme - klid, mír, bezpečí a lásku….
Ještě chvíli si tento pocit prožijte, potom se několikrát zhluboka nadechněte a vydechněte. Můžete si otevřít oči.

Nyní si můžete nakreslit, či namalovat zážitek z této meditace…