Meditace pro přivolání Spřízněné duše

Pořádně zhluboka se nadechněte, při výdechu zavřete oči a uvolněte svaly. Znovu se zhluboka nadechněte a při výdechu se ještě více uvolněte. S každým nádechem a výdechem jste uvolněnější. Nic vás přitom neruší. S každým nádechem a výdechem se noříte hlouběji a hlouběji do tohoto příjemného stavu naprostého uvolnění. Teď se opět zhluboka nadechněte a při výdechu nechejte zmizet všechny obavy, starosti a pochybnosti. Nic vám nebrání vplynout do stavu naprostého míru a klidu.
Takto odpočívat a každým kouskem těla vychutnávat teplo a uvolnění je nesmírně příjemné. Každý kousek vašeho těla se velmi, velmi hluboce uvolňuje.
Uvědomte si svaly na špičkách nohou a chodidlech a nechejte je, uvolnit. Možná přitom ucítíte slabé lechtání. S každým výdechem jste uvolněnější. Vaše chodidla jsou ted‘ naprosto a zcela uvolněná.
Dovolte tomuto příjemnému uvolnění, aby stoupalo celým vaším tělem. Prociťujte, jak stoupá lýtky přes kolena do stehen. Je to velmi, velmi klidné a zcela, naprosto uvolňující. Dovolte tomuto pocitu uvolnění, aby se dostal přes vaše bedra až do žaludku. Celá spodní polovina vašeho těla je ted‘ dokonale uvolněná. Máte pocit, že se vaše nohy nepohnou, ani kdybyste chtěli.
Pokračujete v uvolňování. Váš dech začíná být pomalý, malátný a líný. Příjemný pocit uvolnění vám teď stoupá až ke hrudi a ramenům. Je nádherné cítit, jak vám z ramen mizí napětí, které se v nich nahromadilo. Dovolte příjemnému uvolnění, aby se dostalo do celých vašich rukou až ke konečkům prstů. Máte ted‘ naprosto uvolněné ruce i bohy. Jsou velmi, velmi uvolněné a klidné. Tento odpočinek je nesmírně příjemný. Každý nerv, sval a tkán vašeho těla si vychutnává tento pocit naprostého, dokonalého uvolnění.
Dovolte pocitu uvolnění, aby se dostal až k vaší šíji. Prociťujte, jak se vám uvolňují svaly v obličeji, a poté nechejte pocit uvolnění stoupat až k temeni vaší hlavy. Dovolte svalům na lebce, aby se uvolnily. Uvolněte jemné svaly kolem očí. Jsou to nejjemnější svaly v celém těle a je velmi příjemné nechat je zcela se uvolnit. Teď jste ponořeni do naprostého, dokonalého, absolutního uvolnění. Je to, jako byste se vznášeli na měkounkém obláčku, kde vás nic neruší. Prociťujte uvolnění celého svého těla.
S každým nádechem jste víc a víc uvolnění. Je to nádherný pocit, být takto uvolněný a ničím nerušený. Teď si v duchu představte sami sebe. Prozkoumejte celé své tělo a ujistíte se, že každý kousek je naprosto uvolněný. Pokud někde objevíte nějaké napětí, prosté se na to místo soustřeďte a dovolte pocitu uvolnění, aby odstranilo napětí a nepohodlí dokud se nebudete cítit úplně uvolnění.
Dosáhli jste příjemného stupně uvolnění, které vám dělá dobře. Tento stav můžete ještě
prohloubit. Představte si v duchu schodiště. Není to obyčejné schodiště - je to nejkrásnější schodiště, jaké jste kdy viděli. Stojíte na jeho vrcholu a shlížíte dolů na nádhernou scenerii.
Schodiště není dlouhé, má pouze deset schodů. Deset schodů, které vedou do vaší tajné komnaty Je to krásná místnost zařízená těmi nejnádhernějšími předměty, jaké jste kdy viděli. Jsou tam pohovky, křesla a stolky a pokojové rostliny. Na zdích visí portréty lidí, které znáte. Kromě nich tam visí i krajinomalby a jiné obrazy. Nemůžete se dočkat, až sestoupíte po schodech dolů a všechno si lépe prohlédnete.

Je to zvláštní schodiště. Každým schodem, na který sestoupíte, se prohloubí váš stav uvolnění. Takže až sejdete dolů do místnosti, budete naprosto dokonale, zcela a úplné každým kouskem svého těla uvolnění.
Ted‘se chytněte zábradlí a sestupte po prvním schodu. Váš stav uvolnění se přitom zdvojnásobí. Cítíte hebkost měkkého koberce pod nohama. Teď schod číslo:

Devět. Další krok a uvolníte se ještě víc.
Osm. Uvolňujete se víc a víc.
Sedm. S každým schodem se noříte do hlubšího uvolnění.
Šest. Ted‘ jste velmi uvolnění, noříte se hlouběji a hlouběji do stavu naprostého uvolněni.
Pět. Tady, v polovině cesty, se na chvíli zastavte. Každou buňkou svého těla prociťujte uvolnění a klid. Tento stav nemůže nic narušit.
Čtyři. Jděte hlouběji a hlouběji do stavu naprostého uvolnění.
Tři.Uvolněte se.
Dva. Uvolněte se.
Jedna. ...

Vejděte do oné nádherné místnosti. Projděte se po ní a prohlédněte si některé z předmětů, které se zde nacházejí. Vypadá to, jako by se v této zvláštní úžasné uklidňující místnosti nasbíralo všechno, co jste kdy považovali za krásné a žádoucí.

Ted‘si prohlédněte obrazy, které visí na zdech. Jsou tam velkolepé portréty a nádherné krajinomalby. Zastavte se na chvíli u jedné, která se vám obzvlášť líbí. Když se zadíváte na obraz, zdá se vám, že vás vtahuje do sebe. Nacházíte se teď v něm uprostřed nádherné scenerie a s naprostou přirozeností se procházíte po nádherné krajině.
Jak tak obdivujete tu nádheru kolem sebe, najednou si uvědomíte, že vás někdo drží za ruku. Okamžitě poznáváte svou spřízněnou duši. S úsměvem na ni (nebo na něho) pohlédnete a zjišťujete, že se díváte na někoho, koho už dávno znáte. Vy dva už jste spolu prožili nesčetné minulé životy a toto poznání je náhlé a velmi silné. Přitažlivost mezi vámi je jako elektrický výboj. Oba jste na tuto chvíli dlouho čekali.
Sevřete jeden druhého ve svém náručí a lehněte si na svěží trávu. Je to kouzelný okamžik, na který nikdy nezapomenete. Cítíte sladké rty své spřízněné duše. Cítíte, jak voní tráva. Slyšíte, jak nad vámi zpívají ptáci. Každý kousek vašeho těla ožívá tak, jak jste to nikdy předtím nezažili. Všemi smysly vnímáte každou vzácnou vteřinu.
Máte pocit, jako byste na tuto chvíli čekali celý svůj život, a přejete si, aby nikdy neskončila.
Když se díváte do očí své spřízněné duše, víte, že toto je znovuzrození něčeho, co bude růst, kvést a rozvíjet se po zbytek vašeho života.
Teď se od sebe pomalu oddělíte a vstanete. Cítíte, jak vás vaše spřízněná duše bere za ruku a celým vaším tělem proběhne vlna vzrušení. Jste nadšeni tím, že jste opět našli svou spřízněnou duši a víte, že teď spolu budete navždy.
Kráčíte se svoji spřízněnou duši ruku v ruce, až jste znovu zpátky v oné místnosti. Se steskem se podíváte na obraz, ale jste šťastní, protože víte, že do něj můžete vstoupit, kdykoliv si to budete přát. Víte také, že pokaždé, když se tam vrátíte, bude vaše spřízněná duše blíž a blíž.
Vychutnejte si na chvíli zvláštní pocit z pobytu ve své tajné komnatě. Dobře si zapamatujte, že se sem můžete vrátit, kdykoliv budete chtít. Můžete si posedět v některém z pohodlných křesel nebo si prohlédnout některé další předměty, které se zde nacházejí. Je ta váš pokoj a můžete si tady dělat, co chcete. V této své zvláštní a tajné komnatě jste v bezpečí a můžete se sem kdykoliv vrátit.

Ted‘ je čas všechno tohle opustit a vrátit se do přítomnosti. Když napočítáte do pěti, ocitnete se tam, kde jste začali, v klidném, uvolněném stavu, a budete si pamatovat všechno, co se s vámi dělo.

Jedna. Zhluboka se nadechněte a nechejte do svého těla proudit životodárnou energii.
Dva. Trochu se probíráte. Cítíte se povzbuzeni, osvěženi a připraveni vrátit se do normálního života.
Tři. Jste opět plni života.